drukuj

Aktualności

Miejskie Mistrzostwa Strażaków PSP w Tenisie Stołowym
6 listopada 2019

W dniach 28-29 października 2019 r. odbyły się Miejskie Mistrzostwa Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrane zostały na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2. W turnieju wzięło udział 25 zawodników. Kolejny raz zawodnicy z JRG Nr 9 pokazali, że nie mają sobie równych. Ozdobą mistrzostw był pojedynek zeszłorocznego zwycięzcy Bartłomieja Zawady z Michałem Kozakiem – kolegą z jednostki. Po wyrównanej i widowiskowej grze tym razem lepszy okazał się Michał – zdobywając tytuł najlepszego strażaka mistrzostw. Michał Kozak to były zawodnik MKS „Jedynka” Łódź i PKTS Pabianice. Może się pochwalić występami w ekstraklasie, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Pomimo zakończenia kariery udowodnił, iż nadal utrzymuje wysoką sprawność fizyczną i świetną formę. Warto pochwalić Macieja Kasperczuka, który ograł w fazie eliminacyjnej Piotra Zawadę. Być może ten pojedynek kosztował Maćka za dużo sił i w meczu o 4. miejsce przegrał z reprezentantem JRG 4 – Krzysztofem Agierem. Tymczasem, ze względu na to, że turniej był rozgrywany systemem do dwóch porażek, Piotr Zawada wrócił do dobrej dyspozycji z gier drużynowych i ostatecznie pokonał przedstawiciela „4”, ostatecznie „wskakując” na pudło i kończąc zawody na 3. miejscu. W efekcie wszystkie trofea z części indywidulanej padły łupem JRG 9.

Niestety, nie ma dokładnych statystyk, ale zawody o wyłonienie najlepszego tenisisty stołowego wśród łódzkich strażaków liczą sobie około trzydziestu edycji. Warto przypomnieć, że w nie tak dalekiej przeszłości prym wiodła JRG 10. Dzięki zaangażowaniu Pawła Kępińskiego i Marka Stępnia strażacki tenis stołowy wkroczył na ogólnopolskie salony.  Jak w każdym sporcie przychodzi czas na zmiany. Kilka lat temu JRG 10 została zdetronizowana i nie widać, żeby to się miało zmienić.

W bieżącym roku jako faworyci do turnieju drużynowego przystępowali reprezentanci JRG 9. Z tej roli wywiązali się świetnie i zwyciężyli trzeci raz z rzędu. W finałowej grupie „9” ograła JRG 1 i JRG 5. Zwycięstwo było dość przekonujące, ponieważ w dwóch meczach zawodnicy z JRG 9 stracili tylko jednego seta.

Tenis stołowy jest sportem bardzo popularnym. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że w Łodzi bardzo prężnie działa liga amatorska. Zawodnicy rywalizują na kilku poziomach od pierwszej do czwartej ligi. Wśród strażaków jest wielu pingpongistów, a dowodem na to jest liczny udział w mistrzostwach Łodzi. Wszystkie JRG wystawiły swoje reprezentacje, a poziom w tym roku był wysoki. Zacięty i widowiskowy mecz rozegrany został o 2 miejsce miedzy JRG 2 a JRG 5. Używając określenia ze starożytnej Sparty z tarczą wrócili przedstawiciele jednostki znajdującej się przy Rynku Bałuckim.

Puchary i medale dla najlepszych wręczyli: komendant miejski PSP w Łodzi bryg. Grzegorz Wąsik oraz z-ca komendanta miejskiego PSP w Łodzi st. bryg. Zbigniew Wójcik.

 

Klasyfikacja drużynowa

1 - JRG 9

2 - JRG 1

3 - JRG 4

4 - JRG 10

5 - JRG 5

6 - JRG 6

7 - JRG 8

8 - JRG 3

9 - JRG 7

10 - JRG 11

11 - JRG 2

Klasyfikacja indywidualna

1 miejsce – Michał Kozak – JRG 9

2 miejsce – Bartłomiej Zawada – JRG 9.

3 miejsce – Piotr Zawada – JRG 9.

4 miejsce – Krzysztof Agier – JRG 4.

5 miejsce – Maciej Kasperczuk – JRG 1.

 

Tekst: mł. asp. Piotr Radosław Zawada

 

Informację wprowadził(a): Łukasz Górczyński (2019-11-06)
Informację zmodyfikował(a): Łukasz Górczyński (2019-11-06)